Centrala Radia Maryja w Chicago

Strona główna


Cenny wkład Radia Maryja w dzieło nowej ewangelizacji

buduje rodzinę ’Bogiem silną’, wychowuje społeczeństwo,

a zwłaszcza młode pokolenie do ’cywilizacji miłości’.

Maryjo, Gwiazdo Ewangelizacji,

Prowadź nas! Prowadź Radio Maryja i bądź Jego opiekunką.

Watykan, 23 marca 1994 r.

  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg

Aplikacja Radio Maryja | TV Trwam jest już dostępna dla urządzeń SmartTV


Donacje

Oprócz tradycyjnych form skł­adania donacji,

będziemy również wdzięczni za donacje skł­adane poprzez nasza  stronę internetową,

za pomocą serwisu PayPal, karty kredytowej lub debetowej.

 

Istnieje również możliwość sk­ładania donacji poprzez aplikacje Zelle, podając nasz email: admin@radiomaryjachicago.org

Polecamy

Poznaj i podziwiaj sztukę sakralną

 

Święci Archaniołowie w sztuce

święci Michał, Rafał i Gabriel

 

Agnolo Bronzino - Fresk "Archanioł Michał (1540-1541)

kliknij by powiększyć

św. Michał Archanioł przedstawiany jest w tunice i paliuszu, w szacie władcy, jako wojownik w zbroi. Skrzydła św. Michała są najczęściej białe, niekiedy pawie. Włosy upięte opaską lub diademem. Jego atrybutami są: globus, krzyż, laska, lanca, miecz, oszczep, puklerz, szatan w postaci smoka u nóg lub skrępowany, tarcza z napisem: Quis ut Deus - "Któż jak Bóg", waga.

 

Fra Angelico "Zwiastowanie" (ok. 1426)

kliknij by powiększyć

św. Gabriel Archanioł występuje niekiedy jako młodzieniec, przeważnie uskrzydlony i z nimbem. Odziany w tunikę i paliusz, czasami nosi szaty liturgiczne. Na włosach ma przepaskę lub diadem. Jego skrzydła bywają z pawich piór. Szczególnie ulubioną sceną, w której jest przedstawiany w ciągu wieków, jest Zwiastowanie. Niekiedy przekazuje Maryi jako herold Boży zapieczętowany list lub zwój. Za atrybut służy mu berło, lilia, gałązka palmy lub oliwki.

 

Tycjan "Archanioł Rafał i Tobiasz" (ok. 1542)

kliknij by powiększyć

św. Rafał Archanioł przedstawiany jest jako młodzieniec bez zarostu w typowym stroju anioła - tunice i chlamidzie. Jego atrybutami są: krzyż, laska pielgrzyma, niekiedy ryba i naczynie. W ujęciu bizantyjskim ukazywany jest z berłem i globem.

 

 (materiały:  pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, pl, brewiarz.pl)

 

Warto przeczytać

Rodzina Ulmów. Droga ku świętości

ks. Władysław Bukowiński

Rodzina Ulmów z Markowej zginęła z rąk niemieckiego okupanta za to, że pomogła ośmiorgu Żydom skazanym na zagładę. Ulmowie to prawdziwi Samarytanie XX wieku. Ich życie jest dla nas wzorem, w jaki sposób można żyć Ewangelią i świadczyć o Chrystusie, zarówno wielkością zwyczajności i największą miłością, jaką jest oddanie życia za bliźniego. W dzisiejszych czasach braku poszanowania dla życia nienarodzonego tym silniejszym akcentem staje się fakt beatyfikacji całej rodziny Ulmów, wraz z nienarodzonym jeszcze dzieckiem.

Specjalne wydanie, które ma przedstawić męczenników z Markowej szerokim rzeszom katolików, aby inspirować i promować postawę bezgranicznej miłości i poświęcenia oraz jedności w rodzinie. Niewątpliwym atutem wydania są liczne archiwalne zdjęcia przywołujące realia życia błogosławionych. Ojciec Święty wyraził zgodę na beatyfikację Rodzina Ulmów a będzie ona miała miejsce 10 września 2023 roku w Markowej na Podkarpaciu.

Nowe listy

ks. Władysław Bukowiński

Ks. Władysław Bukowiński ponad dwadzieścia lat był duszpasterzem w Kazachstanie, gdzie spędził w więzieniach i obozach pracy ponad trzynaście lat. Dobrowolnie pozostał wśród zesłańców aż do śmierci w Karagandzie w warunkach totalitarnego zniewolenia i prześladowania wierzących.

11 września 2016 r w Karagandzie odbyła się jego beatyfikacja.

Listy ks. Bukowińskiego pochodzą z trzech okresów: pierwszy to okres przedwojenny, gdy był jeszcze klerykiem i księdzem w archidiecezji krakowskiej a później w Łucku; drugi okres obejmuje lata 1954–1958, kiedy duszpasterzował w Karagandzie, natomiast trzeci to lata 1961–1974, czyli po ostatnim uwięzieniu aż do końca życia. Publikowane listy są jedynie częścią korespondencji prowadzonej przez ks. Władysława.

 

 

 

 

Życie po śmierci 1. Teologiczne śledztwo

ks. Wiktor Szponar

"Czy to możliwe, aby kilka tysięcy przebadanych ludzi, w różnym wieku, na przestrzeni kilkudziesięciu lat, z pięciu kontynentów, o różnych wierzeniach i światopoglądach, miało tę samą halucynację albo byli ze sobą w spisku?

Według ankiet przeprowadzonych w ciągu ostatnich 40 lat, do Doświadczenia Śmierci Klinicznej, near death expierience, (NDE) przyznaje się od 4,2 do 5% społeczeństwa.
Podczas swojego teologicznego śledztwa korzystałem z najbardziej znanych relacji pacjentów po NDE.
Pod lupę wziąłem takie światowe bestsellery jak Trafiona przez piorun Glorii Polo, Niebo istnieje naprawdę Coltona Burbo, Dowód Ebena Alexandra, Przejście Piotra Kalinowskiego, Byłem w niebie Richarda Sigmunda oraz wielu innych. Korzystałem także z badań autorstwa Raymonda Moody’ego (Życie po życiu), Pima van Lommela (Wieczna świadomość) oraz opracowań Antoniego Socciego (Ci, którzy wrócili z zaświatów) oraz Johna Burkego (Zobaczyć niebo). Osobiście spotkałem się także z pacjentami, przeprowadziłem wywiady oraz zebrałem dokumentację medyczną. Czy świadkowie życia po śmierci mówią prawdę?"

Życie po śmierci 2. Nowe śledztwo, nowe dowody

ks. Wiktor Szponar

Druga część teologicznego śledztwa przeprowadzonego przez ks. Wiktora Szponara. Po sukcesie wydawniczym pierwszego tomu zaczęli się zgłaszać do autora czytelnicy, którzy doświadczyli zjawisk towarzyszących śmierci klinicznej: wierzący, ateiści i poszukujący. Te przejmujące wydarzenia, odmieniły radykalnie ich późniejsze losy. Życie po śmierci 2 stanowi zapis rozmów ks. Szponara z osobami, które doświadczyły NDE. Przemiana, którą przeżył Jan Ben Radecki, jest jedną z najbardziej niezwykłych. Z malarza obrazów satanistycznych dla wrocławskiej kawiarni o wiele mówiącej nazwie Mefisto, Radecki stał się fundatorem i budowniczym pierwszej w Polsce kaplicy pod wezwaniem św. siostry Faustyny. Czy tak niesamowitą drogę można przejść bez Bożej łaski, która objawiła się podczas NDE?

 

 

 

 

 

 

 

Dla najmłodszych

Warto zobaczyć

Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej

24 września 2023
| TV Trwam | Chicago

W programie "Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej" w studiu Tv Trwam w Chicago naszymi gośćmi byli dr Waldemar Nikliński - Wojewoda Amerykański Bractwa Kurkowego, Jan Worwąg - Brat Kurkowy oraz Zbigniew Petralik - Brat Kurkowy. Tematem rozmowy była działalność Bractwa Kurkowego w Ameryce. Rozmowę przeprowadził o. Zbigniew Pieńkos CSsR - dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago.

zobacz >

 

 

Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej

17 września 2023
| TV Trwam | Chicago

W programie "Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej" w studiu Tv Trwam w Chicago naszymi gośćmi byli Krzysztof Żółtek - Sekretarz Generalny Związku Podhalan w Północnej Ameryce oraz Teresa Kwak - Prezes 53 Parafii Klikuszowa w Związku Podhalan w Północnej Ameryce. Tematem rozmowy była działalność kół w Związku Podhalan w Północnej Ameryce. Rozmowę przeprowadził o. Zbigniew Pieńkos CSsR - dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago.

zobacz >

 

 

Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej

10 września 2023
| TV Trwam | Chicago

W programie "Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej" w studiu Tv Trwam w Chicago gościliśmy małżeństwo Krzysztofa i Marię Żółtek. Tematem rozmowy były duchowe owoce pielgrzymowania. Rozmowę przeprowadził o. Zbigniew Pieńkos CSsR - dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago.

zobacz >

 

 

Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej

3 września 2023
| TV Trwam | Chicago

W programie "Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej" w studiu Tv Trwam w Chicago naszymi rozmówcami byli dr inż. Józef Krutul i mgr inż. Robert Redliński z organizacji "Polonia for Poland" i Koalicji Polsko-Amerykańskiej. Tematem rozmowy była działalność organizacji polonijnych. Rozmowę przeprowadził o. Zbigniew Pieńkos CSsR - dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago.

zobacz >

 

 


"By pamięć o nich trwała"

Spośród ponad 26 tysięcy uhonorowanych medalem "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata

25% stanowią Polacy.

odwiedź stronę >


Muzeum „Pamięć i Tożsamość”

im. św. Jana Pawła II" w Toruniu

więcej info >

odwiedź stronę >


Konsekracja świątyni – 3 płyty DVD

 

Dnia 18 maja 2016 r. ks. kard. Zenon Grocholewski, legat Ojca św. Franciszka, konsekrował Świątynię pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Komplet 3 płyt zawiera relację z uroczystości, w której udział wzięli licznie przybyli przedstawiciele Kościoła, władz centralnych i samorządowych oraz rzesze pielgrzymów z całej Polski.

zamów DVD >

Polecamy również

Poznaj, zrozum, przyjmij i żyj!

 

Stop. Zatrzymaj się. Popatrz. Duch Święty zaprosił Cię do podjęcia pewnego stylu życia. Wejdź w świat duchowości redemptorystowskiej! W każdy wtorek 2020 roku czekać będą na Ciebie materiały do obejrzenia, wysłuchania lub przeczytania (w zależności od tego co wolisz) prezentowane w 4 działach: DUCH, ŚWIADEK, UCZEŃ oraz KORZENIE.

Ta inicjatywa jest dla każdego, więc również dla Ciebie! 

Odwiedź stronę >

 

W dziale DUCH odnajdziesz podstawy - to co stanowi kręgosłup życia z Bogiem i to, co z tego wynika - drogowskazy do kroczenia ścieżką, która jest dla Ciebie przygotowana, abyś był znakiem Jego obecności w świecie.

ŚWIADEK to osoba, która pozwoliła się porwać temu subtelnemu nawoływaniu do realizacji Bożych planów w codzienności. Znajdziesz w nim oparcie, zobaczysz, jak pokonywał przeciwności i jakie są owoce takiego życia.

UCZEŃ to ten, który jest najbliżej Twojej sytuacji… W tym dziale znajdziesz świadectwa osób, które właśnie teraz starają się swoim życiem pokazywać światu Boga. Ufam, że to zadanie będziesz realizował w przyszłości. Oczywiście,pozostaje tylko pytanie: w jaki sposób? ;)

Dział KORZENIE skupi się wokół wydarzeń, które przez pokolenia były odpowiedzią na to zaproszenie Ducha Świętego. Pokaże w jaki sposób wyklarowała się nasza tożsamość.

Odwiedź stronę >

Polub fanpage na Fb: facebook.com/ForWorldcssr

Subskrybuj kanał YT: https://www.youtube.com/channel/UC4kXfSYLPStTBxiy0mdu1Cw/