Centrala Radia Maryja w Chicago

Strona główna


Cenny wkład Radia Maryja w dzieło nowej ewangelizacji

buduje rodzinę ’Bogiem silną’, wychowuje społeczeństwo,

a zwłaszcza młode pokolenie do ’cywilizacji miłości’.

Maryjo, Gwiazdo Ewangelizacji,

Prowadź nas! Prowadź Radio Maryja i bądź Jego opiekunką.

Watykan, 23 marca 1994 r.

  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg

  Konsulat w Chicago zmienia tryb zapisów na wizyty paszportowe 


O Praktyce Pokory

II

Rozbudźcie więc w sobie głębokie poczucie nicości i starajcie się, aby rosło nieustannie w waszym sercu na najwyższą wzgardę i zawstydzenie pychy, która w was panuje. Starajcie się jak najmocniej przekonać, że nie ma na świecie nic tak próżnego i tak śmiesznego, jak chcieć być cenionym za dary, użyczone sobie ze szczodrobliwej łaski swego Stwórcy; albowiem, jak mówi Apostoł: „jeżeliś wziął, czemu się chlubisz, jakobyś nie wziął" (1 Kor 4, 7).

III

Myślcie często o tym, jaka jest wasza niemoc, jakie zaślepienie, jaka nikczemność, jaka nieczułość serca, jaka niestałość, jaka oziębłość dla Boga, a jakie przywiązanie do stworzeń, jakie mnóstwo wad, którymi napełniona jest wasza zepsuta natura. To wam bardzo dopomoże do zanurzania się nieustannie w waszej nicości i do tego, abyście się mieli za bardzo małych i lichych w swoich własnych oczach.

Polecamy

Poznaj i podziwiaj sztukę sakralną


Wielki Post - Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa (łac. via crucis) w Kościele katolickim to nabożeństwo wielkopostne o charakterze adoracyjnym, polegające na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia go do grobu. W czasie tego nabożeństwa wierni uczuciowo idą tą samą drogą, którą Jezus przebył w czasie ostatnich dni swego ziemskiego życia: od Góry Oliwnej, gdzie w "ogrodzie zwanym Getsemani" (Mk 14, 32) "począł się lękać" (Łk 22, 44), aż do Góry Kalwarii, gdzie został ukrzyżowany między dwoma łotrami (por. Łk 23, 33), i do ogrodu, w którym został pochowany w nowym grobie wykutym w skale (por. J 19, 40-42).

Niezliczone Drogi Krzyżowe możemy zobaczyć w kościołach, w sanktuariach, na dziedzińcach klasztornych, a także na otwartym powietrzu, we wsiach i na pagórkach, a każda z tych stacji ma odmienny kształt i swoją sugestywną wymowę. W kościołach katolickich Droga Krzyżowa oznaczona jest 14 krzyżami, rozmieszczonymi najczęściej na ścianach bocznych świątyni; dodatkowo może być przedstawiona w obrazach lub rzeźbach. Stacje Drogi Krzyżowej to nie tylko odtworzenie wydarzeń z ostatnich dni Chrystusa. Mają one swą bogatą symbolikę i dla katolików są również podstawą rozważań medytacyjnych.


Poniżej, w kolejności,  14 stacji Drogi Krzyżowej ukazanych w dziełach malarzy, rzeźbiarzy i metaloplastyków.

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć.


   (materiały: Wikipedia.org, brewiarz.pl)

Warto przeczytać

Święty Józef Wielki Orędownik

Anna Matusiak

 

Modlitwy, pieśni, świadectwa

Pomoc w modlitwie do św. Józefa i w bliższym poznaniu tego patrona Kościoła, ojców, rodzin, kobiet w ciąży oraz osób pracujących, ubogich i umierających.
Książka ma za zadanie pomóc w modlitwie do św. Józefa i w bliższym poznaniu tego patrona Kościoła, ojców, rodzin, kobiet w ciąży oraz osób pracujących, ubogich i umierających. Można w niej też znaleźć poruszające świadectwa o mocy wstawiennictwa św. Józefa, omówienie odnoszących się do niego tekstów biblijnych oraz wypowiedzi papieży na jego temat.

Modlitewnik czcicieli św. Józefa

s. Bożena Maria Hanusiak

„Święty Józef stanie się świętym trzeciego tysiąclecia” – tę prawdę przekazała nam francuska mistyczka. Także św. Jan Paweł II w adhortacji Redemptoris Custos wskazał na św. Józefa jako na tego, którego należy w szczególny sposób czcić i na nowo odkryć dla Kościoła, bo to opiekun każdego z nas na obecne czasy. Warto uczynić ze św. Józefa patrona naszego codziennego trudu. Zwracajmy się do niego ze wszystkim, co nas trapi, obciąża, wierząc, że nas wysłucha i nam pomoże, bo już Teresa Wielka głosiła: „On w sposób dziwnie skuteczny wspomaga każdą duszę, która mu się poleca”.

Eucharystia. Sakrament, który leczy.

o. Jan Konior SJ

 

Czym była Eucharystia dla pierwszych chrześcijan? Czym jest dzisiaj dla mnie? Jak przeżywam Mszę Świętą i jak się do niej przygotowuję? Czy stanowi ona dla mnie centrum każdej niedzieli lub dnia codziennego? Na te i inne trudne pytania odpowiada autor książki.

Przeczytamy w niej o symbolice Paschalnej Ofiary i Ostatniej Wieczerzy, poznamy nauczanie Kościoła na temat Eucharystii oraz żywoty Świętych, którzy swoim przykładem ukazali piękno Mszy św.: Ignacego Loyolę, Charbela, ojca Pio i Teresy z Lisieux. Z jej lektury dowiemy się również na czym polega misja kapłańska.
Autor podpowiada też, jak w życiu codziennym wcielać dobre nawyki w czasie adoracji Jezusa tak, aby przyniosły najlepsze owoce.Uzdrowienie przez moc modlitwy

o. Jan Konior SJ

 

Autor o. Jan Konior SJ zachęca nas do odkrycia na nowo mocy modlitwy. Do wyjścia na pustynię własnego serca, w której odbija się całe moje „ja”. Do powiedzenia Bogu naszego „tak”, ponieważ to On pierwszy wzbudza w nas pragnienie modlitwy. Przekonuje, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć się modlić. Radzi też, jak pokonywać na co dzień własne zniechęcenie i lenistwo przez ćwiczenia duchowe. Za wzór stawia nam Jezusa i Maryję oraz zachęca nas do otwarcia się na działanie Ducha Świętego. W swoich rozważaniach obficie korzysta z bogactwa nauczania Ojców Kościoła i świętych. Przypomina, jak ważna jest modlitwa za naszych bliskich i nieprzyjaciół jako pomoc w odkryciu przez nich drogi nawrócenia. Dzięki niej właśnie dokonuje się nie tylko ich nawrócenie, ale również i nasze.

Pokonaj szatana mocą modlitwy różańcowej

o. Jan Konior SJ

 

Zaproszenie do codziennego praktykowania modlitwy różańcowej.

Skuteczny sposób walki przeciwko siłom ciemności. Podając przykłady znanych świętych, którzy całe swoje życie zawierzyli Maryi, takich jak Maksymilian Maria Kolbe czy Jan Paweł II, autor przekonuje, że to najbardziej skuteczny sposób walki przeciwko siłom ciemności. Dowiemy się również, jak ważna jest modlitwa różańcowa w rodzinach dotkniętych brakiem miłości oraz w czasie kryzysów życia zakonnego i kapłańskiego.

Mądrość Niepokalanej która zwycięża szatana.

o. Jan Konior SJ

 

Strategia złego nie zmieniła się od czasu kuszenia pierwszych rodziców. Używa podstępów, sprytu, intryg. A jednak „zwykła dziewczyna” z Nazaretu znalazła sposób, by mu stawić czoła i zwyciężyć. Siłą Niepokalanej jest Boża Mądrość, w której wzrastała przez całe życie.

Autor Jan Konior SJ zaprasza nas do odkrywania tej Bożej Mądrości i podążania drogą Niepokalanej.

Celem książki jest ukazanie mocy Matki Bożej, zwycięskiej Hetmanki, która zawsze zwycięża moce diabła.

Dla najmłodszych

Warto zobaczyć

"By pamięć o nich trwała"

Spośród ponad 26 tysięcy uhonorowanych medalem "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata

25% stanowią Polacy.

odwiedź stronę >


Muzeum „Pamięć i Tożsamość”

im. św. Jana Pawła II" w Toruniu

więcej info >

odwiedź stronę >


Konsekracja świątyni – 3 płyty DVD

 

Dnia 18 maja 2016 r. ks. kard. Zenon Grocholewski, legat Ojca św. Franciszka, konsekrował Świątynię pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Komplet 3 płyt zawiera relację z uroczystości, w której udział wzięli licznie przybyli przedstawiciele Kościoła, władz centralnych i samorządowych oraz rzesze pielgrzymów z całej Polski.

zamów DVD >


"Nie lękajcie się!"

 

Koncert on-line w roku 100-lecia rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II

z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

 

Wykonawcy: OCTAVA ensemble
Zygmunt Magiera - kierownictwo artystyczne
Jan Monczka - recytacje

 


Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej

21 lutego 2021
| TV Trwam | Chicago

W programie "Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej" emitowanym ze studia TV Trwam w Chicago, gościliśmy  Arkadiusza Cimocha – Przewodniczącego Koła Chicago Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Temat spotkania były obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Program prowadził O. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago.

zobacz >

Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej

21 lutego 2021
| TV Trwam | Chicago

W programie "Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej", kolejne archiwalne spotkanie dzięki uprzejmości Polish Studio w Kanadzie. Tematem programu była rola Rycerzy Kolumba w Kanadzie i próba przeszczepienia tej organizacji katolickiej do Polski. Rozmówcy: Krystian Lenart, Kazimierz Sutor, Henryk SkibińskiProgram przygotował O. Jacek Cydzik CSsR - dyrektor Centrali Radia Maryja w Toronto.

zobacz >

Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej

14 lutego 2021
| TV Trwam | Chicago

W programie "Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej", w studio TV Trwam w Chicago naszym rozmówcą był Krzysztof Żółtek, doradca finansowy. Tematem spotkania było podsumowanie roku 2020 pod kątem finansowym.
Program prowadził O. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago.

zobacz >

Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej

7 lutego 2021
| TV Trwam | Chicago

W programie "Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej", w studio TV Trwam w Chicago, gościliśmy Siostrę Aleksandrę Antonik MChR i Siostrę Martę Cichoń MChR. Tematem rozmowy była posługa Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii w Chicago. Program prowadził O. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago.

zobacz >

Polecamy również

Modlitewnik czcicieli św. Rocha

Patron na czas pandemii.

Święty Roch urodził się we Francji. Był człowiekiem pobożnym, ubogim i miłosiernym. Niestrudzenie pielgrzymując, budził nadzieję w sercach chorych, pocieszał i wspierał bezsilnych wobec zarazy – dlatego może być naszym patronem na trudny czas pandemii. W modlitewniku przygotowanym przez ks. Zbigniewa Sobolewskiego zamieszczono najcenniejsze i najpiękniejsze modlitwy, litanie oraz nowenny z XVIII wieku i dołączono do nich współczesne modlitewne błagania. Posługują się nimi wierni w wielu kościołach, nie tylko w Polsce, ale także we Włoszech i Francji.

Zachowaj nas, Panie.

Modlitwy w czasie zarazy i epidemii

red. Jarosław Błażusiak

Modlitewnik przygotowany przez Wydawnictwo Diecezjalne w Sandomierzu.
Znajdziemy w nim m.in.:

- modlitwy i litanie do św. Rocha i św. Rozalii - patronów od chorób zakaźnych;
- modlitwy do Matki Bożej;
- modlitwy o miłosierdzie;
- modlitwy chorego;
- suplikacje.

 

Poznaj, zrozum, przyjmij i żyj!

 

Stop. Zatrzymaj się. Popatrz. Duch Święty zaprosił Cię do podjęcia pewnego stylu życia. Wejdź w świat duchowości redemptorystowskiej! W każdy wtorek 2020 roku czekać będą na Ciebie materiały do obejrzenia, wysłuchania lub przeczytania (w zależności od tego co wolisz) prezentowane w 4 działach: DUCH, ŚWIADEK, UCZEŃ oraz KORZENIE.

Ta inicjatywa jest dla każdego, więc również dla Ciebie! 

Odwiedź stronę >

 

W dziale DUCH odnajdziesz podstawy - to co stanowi kręgosłup życia z Bogiem i to, co z tego wynika - drogowskazy do kroczenia ścieżką, która jest dla Ciebie przygotowana, abyś był znakiem Jego obecności w świecie.

ŚWIADEK to osoba, która pozwoliła się porwać temu subtelnemu nawoływaniu do realizacji Bożych planów w codzienności. Znajdziesz w nim oparcie, zobaczysz, jak pokonywał przeciwności i jakie są owoce takiego życia.

UCZEŃ to ten, który jest najbliżej Twojej sytuacji… W tym dziale znajdziesz świadectwa osób, które właśnie teraz starają się swoim życiem pokazywać światu Boga. Ufam, że to zadanie będziesz realizował w przyszłości. Oczywiście,pozostaje tylko pytanie: w jaki sposób? ;)

Dział KORZENIE skupi się wokół wydarzeń, które przez pokolenia były odpowiedzią na to zaproszenie Ducha Świętego. Pokaże w jaki sposób wyklarowała się nasza tożsamość.

Odwiedź stronę >

Polub fanpage na Fb: facebook.com/ForWorldcssr

Subskrybuj kanał YT: https://www.youtube.com/channel/UC4kXfSYLPStTBxiy0mdu1Cw/