Strona główna O Nas Ewangelizacja Msze Św. Spotkania Pielgrzymki Jak słuchać RM Zdjęcia Wywiady TV Strony www Donacje Kontakt

O Nas

Działalność Centrali Radia Maryja

Centrala Radia Maryja w Chicago działa od 1997 r. Na początku były tu tylko Siostry Loretanki. W 2000 roku przez dziewięć miesięcy posługiwał O. Jan Zubel, w 2001 r – przez trzy miesiące posługiwał O. Robert Jasiak.
Od 2002 roku posługę pełni O. Zbigniew Pieńkos.

Centrala Radia Maryja spełnia ważną rolę, w jednoczeniu Polonii. Ważne jest też jej oddziaływanie religijne i duchowe, a także ewangelizacja przez media, które można nabyć w Centrali.
Centrala organizuje pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy oraz do innych sanktuariów na świecie. Urządza spotkania opłatkowe oraz „święconki” w różnych miastach USA.

W każdą niedzielę O. Zbigniew celebruje Mszę Święte w różnych kościołach Chicago i okolicach,
Są to kościoły: Świętych Polskich Pięciu Braci Męczenników i Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Chicago, Świętego Szczepana w Tinley Park, oraz Matki Bożej Częstochowskiej w Cicero. W czasie tych niedzielnych spotkań Siostry Loretanki rozprowadzają czasopisma i książki o tematyce religijnej i patriotycznej.

W Centrali Radia Maryja działa studio telewizyjne, w którym nagrywane są programy dla TV Polonijnej i dla TV TRWAM. Rozprowadzane są również zestawy satelitarne do odbioru TV TRWAM w USA.

W Centrali Radia Maryja wyświetlane są filmy o treści historycznej, połączone z prelekcją lub wykładem osoby z Instytutu Polskiego w Chicago. Organizowane sa konferencje z udziałem profesorów z Polski (KUL), dziennikarzy, historyków czy felietonistów występujących w Radiu Maryja w Toruniu. Dla Polaków mieszkających w Chicago, Centrala Radia Maryja przygotowuje program radiowy od poniedziałku do piątku na stacji WPNA 1490 AM, emitowany jest o godz. 9:00 wieczór.

Centrala Radia Maryja w Chicago prowadzi korespondencję z liczną Rodziną Radia Maryja w USA i Kanadzie - na dzień dzisiejszy to ponad 4000 osób.

W Centrali Radia Maryja posługuja Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Loretanek i Ojcowie z Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

Centrala Radia Maryja banner - Nadzieja dla Polski i Polonii